Mida teha lastega, kui vihma aina kallab?

05.07.2017
Mida teha lastega, kui vihma aina kallab?

Tundub, et sel aastal suve ei tulegi. Hetketi justkui juba lubab aga siis kallab taas vihma ja toas istumine sunnib nii lapsevanemaid kui lapsi meelt heitma. Mida siis sellises hallis ja märjas argipäevas koos lapsega ette võtta?

Värvid!

Olgem ausad, kui paljud meist pakuvad lastele igapäevaselt võimalust värvidega plötserdada? Ratsionaalselt mõeldes kulub ju lapse värvist puhtakse pesemisele ja elamise küürimisele ning pintslite ja värvitopside puhastamisele oluliselt rohkem aega kui laps värvimisega ametis on. Samas, kui õues kallab vihma ja last välja mürgeldama saata ei õnnestu, on värvimine kindlalt see tegevus, mis lapse meele väga rõõmsaks teeb.

Vannimängud

Pärast korralikku värvirallit kulub kindlasti ära mõnus vann. Esiteks saab laps värvist puhtaks, teiseks kompenseerib vann ehk natukenegi sulistamist, mis jaheda ilma tõttu järvevees tegemata jääb. Ärge siis unustage vanni toredaid mänguasju kaasa võtta!

Kogu perega küpsetama

Pole midagi mõnusamat soojast piparmünditeest ja ahjusoojadest saiakestest. Kaasake laps saiakeste meisterdamise protsessi. Taigna rullimine pakub väikestele abilistele alati palju elevust. Küpsetise valmides katke näiteks lastetuppa pisike laud ja nautige mänguliselt hõrgutisi.

Mis oleks, kui teeks tuppa liivakasti?

Kui olete koju varunud kineetilist liiva ja peitnud selle pärast esimest kasutuskorda ja sellele järgnenud nädala aja pikkust liiva koristamist kapi kõige kaugemasse nurka, siis nüüd on aeg end kokku võtta ja liiv taas lapsele mängimiseks välja otsida. Võta seekord mängimiseks mõni kast või suurem alus, kus laps saaks liivaga toimetada nii, et see terves elamises hiljem laiali ei oleks.

Trotsige vihma!

Kui teil on kodus pesumasin ja teie laps pole just suhkrust ja maasikavahust, siis tõmmake jalga mõnusad kummikud ja vallutage lapsega kõik lähedal ja kaugel asuvad porilombid. Lapse jaoks pole midagi toredamat kui üks parajalt sügav porilomp, millest hooga läbi tormata või loigu keskel istudes mudavanni nautida.