Mäng, mäng, mäng – see on väikese inimese töö

10.01.2018
Mäng, mäng, mäng – see on väikese inimese töö

Mängimine on laste igapäeva loomulik ja väga vajalik osa.  Mäng on palju enamat kui lihtsalt lõbu, sest mängu kaudu õpib laps kõige paremini aru saama sellest, kuidas maailm toimib ja milline on meie osa selles. Mängimine arendab lapse sotsiaalseid oskuseid ning emotsionaalset ja füüsilist tervist.

Mäng arendab sotsiaalseid oskuseid

Mängu käigus õpib laps toime tulema väga paljude erinevate sotsiaalsete olukordadega lihtsustatud vormis. Kuidas tulla toime frustratsiooniga, kui kaaslane keeldub mängimast? Kuidas jagada oma lemmiklelu teisega? Kuidas pidada läbirääkimisi? Kuidas lohutada kaaslast? Kuidas teha koostööd? Kõik need olukorrad tulevad ette suvalises liivakastimängus, kus lapsed justkui ainult lõbutseksid. Need on vajalikud oskused, mis jäävad teie lapse sotsiaalsete oskuste pagasisse terveks eluks.

Mäng arendab kujutusvõimet ja loomingulisust

Pole paremat viisi lapse fantaasia ellu äratamiseks kui mäng. Kujutlus, et ollakse nõid, printsess, kauboi või meremees, lubab lapsel saada aimu eri ametitest ja rollidest ning kõrvutada oma igapäevast maailma teiste inimeste omaga. Loominguliste mängude toetamiseks luba lapsel mängida näiteks ohutute köögitarvikutega. Lapse jaoks on see põnev maailm ja ideaalne rollimängu keskkond.

Vali hoolega mänguasju

Me kõik oleme kuulnud või ise tajunud, et mida rohkem on lapsel mänguasju, seda vähem ta nendega kokkuvõttes erinevaid mänge mängib. Vahel on väga kasulik viibida kodust eemal mõnes sellises keskkonnas, kus lapsel on mängimiseks vaid üksikud lelud. Vaadake, kuidas väikesed tegelased panevad oma pea hoopis uuel tasandil tööle ja milliseid põnevaid tegevusi ning tegelaskujusid nad suudavad luua. Valige lastele mänguasjad, mis võimaldavad loomingulisust.

Mängida saab igal pool

Mängimine tekitab lapsel hea tuju ja positiivseid emotsioone. Nii näiteks õnnestub mänguliselt lähenedes väga kehva isuga lapsel kõht täis sööta või dušši trotsival põnnil mänguhoos pea puhtaks pesta. Seega tasub varuda mõistlikus koguses spetsiaalseid põnevaid mänguasju ka näiteks õue- ja vanniajaks.

Happy Baby tootevalikus on mitmeid põnevaid vannilelusid, millega õhtused vanniskäigud arendavaks ja lõbusaks muuta.