Kuidas puhastada lutipudelit?

03.05.2017
Kuidas puhastada lutipudelit?

Lutipudel on paljudele lapsevanematele beebi esimesel eluaastal väga oluliseks abimeheks. Seega on hea olla kindel, et pudel, kust laps toitub, on tõeliselt puhas ja beebi kõhtu ei satu hooletu puhastamise tagajärjel ohtlikke pisikuid.

1. Pese kõik detailid eraldi! Sõltuvalt sellest, milliseid lutipudeleid te lapse toitmiseks kasutate, tuleb jälgida, et pesemise ajaks oleksid kõik pudeli detailid eraldi lahti võetud. Piim satub sageli pisikestesse avadesse, kus see aja jooksul vanaks ja suisa ohtlikuks võib muutuda.

2. Kasuta kuuma vett ja looduslikku pesuvahendit!
Loputa pudeli kõik detailid jooksva vee all. Seejärel aseta pudeli kõik osad kuuma veega täidetud kaussi ja lisa vette tilgake pesuainet, et rasvaseid piima jääke paremini eemaldada. Jäta kõik detailid mõneks ajaks vette ligunema.

3. Kasuta pudeliharja! Tõenäoliselt ei ole olemas lapsevanemat, kelle käsi mahuks lutipudelisse, et kõik sisemised servad hoolsalt puhtaks nühkida. Seega tuleb appi mugav ja põhjalik
pudelihari.

4. Kasuta nõudepesumasinat! Ka nõudepesumasin teeb lutipudeli puhastamisel head tööd. Aseta detailid masina ülemisele restile ja lase masinal need puhtaks uhada.

5. Jälgi pudeli infot! Plastikust pudelid sisaldavad sageli ohtlikke BPA ühendeid ja seetõttu ei tohiks plastikust pudeleid mitte kunagi
kuumutada, kuna kuumuse toimel lekib BPA palju agressiivsemalt. Kõige kindlam on osta lapsele klaasist ohtlike kemikaalide vaba lutipudel.

6. Steriliseeri kõik detailid! Kui kasutate klaasist lutipudelit, on kõige lihtsam moodus pudeli steriliseerimiseks selle keeva veega üle valamine. Eriti oluline on seda teha enne pudeli esmakordset kasutamist, sest üksnes nii võite olla kindel, et pudel on täiesti puhas ja valmis kasutamiseks.

7. Haige lapsed kasutatud pudelid vajavad sagedasemat puhastamist! Pisikud, mis nohuse-köhase lapse suust pudeli külge on jäänud, tuleks igaks juhul steriliseerimise käigus hävitada, et järgmist haigestumist ära hoida.

Lapse pudeleid ja muid jooginõusid soovitatakse erilise hoolega puhastada kogu esimese eluaasta jooksul.

Tutvu ohutute klaaspudelite valikuga ja telli uus pudelihari mugavalt
Happy Baby e-poest
.