Kuidas lastega autosõit üle elada?

19.07.2017
Kuidas lastega autosõit üle elada?

On lapsevanemaid, kelle jaoks autosõit on kõige mõnusam aeg beebipere päevast, sest nii, kui mootor mürisema hakkab, jääb nende beebi õndsasse unne. Teised vanemad teevad lühikesel teekonnal korduvalt peatuseid, et hüsteeriliselt nutvat last autost välja võtta ja süles rahustada. Kuidas valmistuda sõiduks nii, et see oleks mõnus nii magavale kui ärkvel olevale lapsele?

Paki söök ja jook kaasa


Hoolimata sellest, kas tõusite vahetult enne teele minekut söögilauast või mitte, tasub alati teele kaasa varuda mingit meelepärast näksimist. Ei, loomulikult ei järgne siin nüüd soovitust varuda autosse küpsiseid, komme ja kartulikrõpse. Päris pisikestele võiks kaasas olla hoopis mõni väike püreepakk,
termos sooja veega (et vajadusel pudelitoidul olevale lapsele piimasegu valmistada), kamapallid vm. Suuremad söövad hea meelega värskeid kangideks lõigatud juur- või puuvilju. Puuviljad ja juurikad säilivad mõnusalt värsked näiteks Woombie bGreen säilituskottides, mis on taaskasutatavad ja lihtsa vaevaga masinpestavad.

Vesi, lapid ja tagavarariided

On üsna kindel, et igasugune söömine ja joomine autos lõppeb määrdunud käte, riiete ja sageli ka mustade autoistmetega. Autos söömine ja kõrvaliste asjadega tegelemine võib üsna kergelt ka iiveldama ajada ja lapsed teatavasti ei anna halvast enesetundest sageli enne märku, kui on juba hilja. Seega tasub alati kaasa varuda pakk niiskeid salvrätte, suur pudel puhast vett (nii joogiks kui ka käte ja riiete puhastamiseks) ning puhtad riided nii lapsele kui igaks juhuks ka endale.

Meelelahutusprogramm

Autosse on kindlasti mõistlik varuda lapse lemmiklelusid, kuid kõige pisemad mänguasjad, mis istme vahele kaduma kipuvad, tekitavad pigem pahameelt kui rahulikku õhkkonda. Ühel hetkel tüdineb aga iga laps kaasa võetud mänguasjadest ja kui ka teil on mängust „Mina-viskan-asja-maha-emme-ja-issi-korjavad-selle-jälle-üles“ lõpuks tõeliselt kõrini, tasub oma loominguline meel tööle panna. Lapsed kuulavad hea meelega muinasjutte, mis sünnivad tee ääres nähtavast. Samuti töötab mõne lapse puhul edukalt lastelaulude plaat.

Lõpuks ometi jääb ta magama

Kõht täis, mängud mängitud – lõpuks ometi tuleb uni silma. Aga kuidas Sa seal autos magad, kui pea kaldub kord ühele, kord teisele küljele ja vahel vajub pikaks ajaks nii ebamugavalt ettepoole, et kael jääb kangeks? Selle probleemi lahendamiseks on Happy baby e-poes müügil suurepärane ja kõrgelt hinnatud
Summer Infant Cradler peatugi, miks fikseerib lapse pea ja toetab seda mõnusalt külgedelt, et pikad sõidutunnid võiksid kulgeda magusas unes.

Meie e-poes on müügil ka turvavöö paelte ümber mõeldud mõnusad pehmendused, mis muudavad turvahällis või –toolis istumise mugavaks ja aitavad vältida tugevatest rihmadest tekkida võivat nahaärritust. Vaata
e-poest
!