Kas imetamispadi on vajalik ja kuidas sobivat valida?

30.08.2017
Kas imetamispadi on vajalik ja kuidas sobivat valida?

Imetamispadi võib paljudele emadele tunduda lihtsalt järjekordse „kohustusliku“ punktina pikas nimekirjas asjadest, mis tuleks enne lapse sündimist soetada. Ja – olgem ausad – on väga keeruline kujutada ette, milline abiline võib imetamispadi olla, kui naine pole veel kunagi imetanud.

Imetamine olgu nauding, mitte kannatus

„Mul on kodus patju küll. Miks mul lapse söötmiseks spetsiaalset patja vaja peaks olema?“ Küllap mõtlevad nii paljud emad. Paraku ei mõelda sageli sellele, et üks imetamiskord võib kesta kuni 40 minutit ja keskmine vastsündinu sööb 24 tunni jooksul 8-12 korda. Väike arvutuskäik näitab, et ema on imetamisega ametis suure osa ööpäevast ja uskuge mind – te hakkate selle tegevuse juures mugavust hindama enam kui kusagil mujal. Seega ei jää soetatud imetamispadi kindlasti nurka seisma nagu mõni luksusese, vaid sellest saab teie igapäevane abiline, mis lubab beebi söötmist (olgu see siis imetamine või pudeliga toitmine) tõeliselt nautida.

Mis kasu on imetamispadjast?

Hästi toituv beebi võtab iga päevaga kaalus jõudsalt juurde ja järjest raskemaks muutuv laps tähendab ka söötmise ajal emale lisakoormust. Imetamispadjale toetuv beebi on mugavalt ema juures ja ema ei pea end lapse hoidmiseks liigselt pingutama. Imetamispatja kasutades ei ole imetamine füüsiline pingutus, mille tagajärjel jäävad naise käed valusaks, selg haigeks ja kael kangeks. Vastupidi – padi toetab nii last kui ema selga, et mõlemal oleks mugav olla. Lisaks aitab imetamispadi hoida beebit õiges imetamisasendis, mis on ülioluline selleks, et beebi imemisvõte oleks õige, piim liiguks vabalt ja ema rinnad püsiksid terved.

Kuidas imetamispatja valida?

Õige imetamispadi peab toetama last sel määral, et ema käed jääksid vabaks ja vajadusel oleks võimalik beebit või rinda paremasse asendisse sättida. Hea imetamispadi toetab ema selga sel määral, et pinge õlgades, kätes, kaelas ja seljas väheneks. Oluline on jälgida, et kui imetate istudes, oleks teie selg sirge. See tähendab, et pikema kehaga naised peaksid valima kõrgemad ja lühemad naised madalamad padjad. Imetamispadjad on erineva kuju, kattematerjali, suuruse ja välimusega. Mõistlik on valida padi, mille ümbris oleks võimalikult naturaalsest materjalist ja masinpestav. Ühtlasi tasub mõelda padja suurusele. Pisem naine võib väga suure padja sisse ise nö ära uppuda, samas kui suurema vööümbermõõduga ema tunneb end just suurema padja „embuses“ mugavalt. Tasub mõelda ka sellele, kui palju pere ringi reisib, sest väga suurt patja ei pruugi olla mugav kõikjale kaasa võtta.


Happy Baby e-poes
on müügil hinnatud Summer Infanti imetamispadjad Bliss. Padja katteriie on eemaldatav ja pestav ja padjaga on kaasas ka elevandiluukarva vahetusriie. 

Allikad:
https://www.babygearlab.com/topics/nursing-feeding/best-nursing-pillow/buying-advice
https://www.thebump.com/a/how-to-buy-a-feeding-pillow