Ettevaatust – ohtlikud mänguasjad!

14.06.2017
Ettevaatust – ohtlikud mänguasjad!

Sageli ei mõtle me lapsele uut mänguasja ostes, kas see on ikka alati ja igas olukorras ohutu. Õnnetuste vältimiseks on oluline lelu ostes mõelda nii lapse vanusele, võimetele kui ka oskustele. Kas Sinu lapse mänguasjad on ohutud?

Ohtlikud nöörid

Tõenäoliselt mäletavad palju tänased emad, isad, vanaemad ja vanaisad neid toredaid järel veetavaid parte, kasse ja koeri, kes mudilastele nii palju lusti pakkusid. Toona ei osanud keegi neis leludes ohtu näha ega sellele isegi mitte mõelda. Pikk nöör, mis lapsele jalgu jäädes kukkumisi ja kaela ümber põimudes lämbumist põhjustada võiks, on tänaseks minevik, sest alla kolmeaastaste laste mänguasjadel on nööri pikkus ja jämedus normidega paika pandud. Sellest hoolimata tasub endiselt jälgida, et lindid, nöörid ja paelad ei satuks lapsele mängu käigus ohtlikult kaela ümber ega takistaks pisikeste jalgade toimetamist.

Lärmakad mänguasjad

Kes meist ei oleks kirunud neid päevas 1000 korda sama viisi laulvaid nukke, tüütuid helisid tinistavaid mängutelefone või politseiautosid, mis läbilõikavalt karjuvad viiu-viiu? Vähem mõtleme sellele, kuidas selline lärm meie väikseid lapsi mõjutab. Laste mänguasja müra ei tohiks olla tugevam kui 80 detsibelli. Tugevama müra puhul võib juhtuda, et teie visa hingega mudilane mängib näiteks mängutelefoniga tund aega järjest ja kahjustab sellega oma kuulmist.

Lendavad lelud

Oi, kuidas väikesed poisid armastavad neid põnevaid helikoptereid ja lennukeid, mille saab õhus tiirlema panna. Ja samamoodi armastasid väikesed plikad populaarseid Pilvebaleriine, mille tehas ühel hetkel siiski müügilt ära korjas, kuna nuku tiivad olid vigastusi tekitanud enam kui 100 lapsele. Niisiis – kuigi lendavad lelud on vahvad, tasub olla teadlik ohtudest, mis nendega kaasnevad.

Ettevaatust – kemikaalid!

Tänapäeval räägitakse palju ftalaatidest ehk ohtlikest ainetest, mis võivad sisalduda eelkõige kummist ja plastikust mänguasjades. Ohtlikud ained võivad põhjustada nahapõletikke, allergiat, mürgistusi ja vähki. Samuti on täheldatud ftalaatide kahjulikku mõju lapse hormoonsüsteemile ja pikaajalisel toimimisel ka viljakusele. Kindlasti ei tasu iga värvilise mänguasja puhul seda kohe mõne raske haigusega seostada, kuid mänguasjad, mille peal on viiteid antimonile, pliile, niklile, kroomile ja asovärvidele, võiksid kindlasti iga lapsevanema ettevaatlikuks muuta.

Happy Baby tootevalikus on üksnes turvalised, naturaalsest kummist ja puidust mänguasjad. Tutvu valikuga siin!