Beebi voodipesu – kui sageli peab seda vahetama?

17.05.2017
Beebi voodipesu – kui sageli peab seda vahetama?

Iga lapsevanem soovib, et tema last ümbritseks puhas, bakterite ja mustuse vaba keskkond. Voodi on koht, kus teie laps veedab (loodetavasti) oma pikad ja magusad unetunnid ning oleks hea teada, et lapse ase on puhas ja värskelt lõhnav. Selleks, et voodi oleks kõige mõnusam paik ja mitte soodne kasvupind bakterite ning haiguste tekkeks, tasub järgida mõningaid põhilisi nõuandeid.

 

1.     Vaheta voodipesu vähemalt iga kahe nädala tagant. Kuna beebi padjale võib sageli sattuda piima ja mähkmete lekkimisel määrdub ka lina, tuleb beebiga perel voodipesu vahetamist sageli ka lühema aja tagant ette.  

 

2.     Pese voodipesu kõrgel temperatuuril. Kõige tõenäolisemalt kannavad haigustekitajaid edasi just voodi- ja aluspesu. Teadlased on leidnud, et bakterid võivad paljuneda ja levida ka pesumasinas, kui neil on seal selleks soodsad tingimused. Selleks, et bakterid häviksid ja ei kanduks madala temperatuuriga vees ka teistele riietele, tasub voodipesusid pesta 60 kraadise temperatuuriga.

 

 

3.     Kuivata voodipesu õues. Emad ja isad teavad seda mõnusat värske õhu lõhna, mida ei suuda tekitada ükski pesuvahend vaid üksnes värskes õhus tuuldumine. Miks ei peaks me seda sama võimaldama siis ka oma lastele? Lisaks hävivad ka kurjad pisikud õues kiiremini kui toas.

 

4.     Pese ka tekk ja padi puhtaks. Hoolimata sellest, kui hoolsad te olete lapse padjapüüride pesemisel, jääb osa mustusest siiski padjale. Esimesel elukuul ajavad beebid nahka ning nii eralduv nahk kui erinevad kreemid-õlid, mida kasutate lapse naha niisutamiseks, jätavad padjale oma jälje. Seega tasub patju ja tekke pesta iga kolme kuu tagant. 

 

 

5.     Vaheta padjad ja tekid välja. Padjad ja tekid, mida igapäevaselt kasutatakse ja aeg-ajalt pestakse, kaotavad tasapisi oma kuju, vormi ja kohevuse. Nii tasubki aeg-ajalt lapse padi ja tekk lihtsalt välja vahetada, et need oleksid tõeliselt puhtad ja mõnusad.

Happy Baby poodi on müügile saabunud emmede-isside seas väga populaarne spetsiaalselt beebidele ja väikelastele mõeldud pisikese padja ja teki komplekt.

 

Allikad:

http://tarbija24.postimees.ee/1357598/tervise-huvides-tasub-pesu-pesta-korgel-temperatuuril
http://www.huffingtonpost.com/2015/09/16/when-to-replace-pillow-gross_n_5628180.html