10 nippi, kuidas leevendada beebi gaasivalusid!

21.12.2017
10 nippi, kuidas leevendada beebi gaasivalusid!

Üleliigseid gaase ja sellest tingitud kõhuvalu esineb praktiliselt igal beebil ja seetõttu on see teema pea kõigile lapsevanematele tuttav. Teisest elunädalast neljanda elukuuni võivad gaasivalud ehk koolikud olla lapse jaoks eriti piinavad, põhjustades igaõhtuseid mitmetunniseid nutuhooge ja piinavat valu. Kuidas beebit sel ajal aidata ja tema vaevuseid leevendada?

Kui teie lapsel algab igal õhtul umbes samal kellaajal mitmetunnine nuturalli, lapse kõht on suur ja punnis, ta tõmbab jalgu intensiivselt vastu kõhtu, on näost punane ning katsed beebit lohutada ei anna tulemust, võib kahtlustada tugevaid gaasivalusid. Õnneks on olemas mõned nipid, mis enamike laste puhul leevendust pakuvad.

1.      Pärast imetamist tasub last hoida püstises asendis, et õhumullid, mis kogemata imemise käigus makku sattusid, sealt uuesti välja tuleksid.

2.      Seo laps kandelinaga enda külge või võta ta kõhuli endale rinnale. Ema-isa lähedus ja nahakontakt ning selle tulemusel tekkiv soojus mõjuvad leevendavalt.

3.      Silitage lapse kõhtu kellaosuti liikumise suunas. Masseerimisel on soovitav kasutada eelnevalt soojendatud õli. Soojus leevendab valusid ja massaaž aitab lapsel gaase kergemalt väljutada.

4.      Aseta beebi kõhule soe rätik või soojapadi, mis samuti leevendab edukalt vaevuseid.

5.      Suru õrnalt beebi jalad vastu tema kõhtu – ka see aitab gaase paremini väljutada.

6.      Kiiguta beebit süles, hällis või vii ta autoga sõitma – vibratsioon lõõgastab. Paljud titad saavad abi sellest, kui neid hoitakse nn “koolikute asendis”. St, et beebi lamab täiskasvanu käsivarre peal kõhuli.

7.      Imetav ema võiks ka oma toidulaua üle vaadata. On tõenäoline, et toidud, mis põhjustavad gaase emal, põhjustavad neid ka beebil.

8.      Beebil, kes toitub piimasegust, võivad gaasid tekkida ka konkreetsest segust. Seega tasub katsetada erinevaid piimasegusid.

9.      Kui beebi saab toitu lutipudelist, vali pudel, mis aitaks gaase vältida. Selleks vali lutipudel, mille lutt on koolikute vastase disainiga.

10.  Jälgi, et beebi, kes sööb piima lutipudelist, oleks alati sellises asendis, mille puhul on pea kehast kõrgemal.

 

Allikad:

http://www.thesimplehomemaker.com/10-natural-tips-for-how-to-soothe-a-colicky-baby
http://www.parents.com/baby/care/gas/signs-newborn-has-gas/

http://www.parents.com/baby/care/gas/best-remedies-for-gas-reflux/